Hodnocení sezóny 2017/2018

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

K 30.6.2018 skončila sezóna 2017/2018. Během jednoho týdne si postupně projdeme výsledky všech našich týmů. Začínáme starší přípravkou...

Starší přípravka – statistiky 2017/2018

Ročník 2007 / 2008

Trenéři: Petr Karmazín, Jan Šafránek, Richard Janík, Martin Brzobohatý

Hodnocení sezóny 
"Hráče obou ročníků musím pochválit za velmi dobrou práci na tréninku. Kluci udělali zase obrovský skok ve svých fotbalových dovednostech. V krajské soutěži po každém odehraném zápase jsme se snažili klukům vysvětlit, co udělali dobře a co naopak musí ještě zlepšit."

Začátek: sezónu jsme zahájili 15.8.2017
Ukončení: sezónu jsme ukončili 17.6.2018
Tréninky: podzim/jaro: pondělí, středa, pátek – vždy od 16:15hod
Tréninky zima: úterý, čtvrtek – vždy od 15:30hod
Tréninků se účastnilo: 10 – 22 hráčů

Krajská soutěž přípravek:
Soutěž: krajskou soutěž hrají dvě mužstva souběžně na dvou hřištích. Mužstva jsme nerozdělili podle ročníků, ale na A-tým a B-tým. Celkem je do hry zapojeno 16 hráčů a 2 brankáři.
Zápasů: celkem odehrály obě mužstva v krajské soutěži 52 utkání.
Výsledky: 25 výher, 26 porážek, 1 remíza
Vstřelené branky: 313
Obdržené branky: 372
Střelci v krajské soutěži:

Janík Jonáš 42, Musil Jan 39, Havelka Radek 39, Karmazín Lukáš 36, Kolomazníček Dan 22, Balej Marek 22, Stöger Filip 13, Káňa Ondřej 11, Kroulík Simon 11, Janoušek Adam 10, Rous Ondřej 8, Brzobohatý Adam 8, Sláma Štěpán 8, Kaláb Matyáš 7, Klíma Dan 7, Chytka Tomáš 7, Kadlec Michal 5, Malý Ondřej 4, Drlíček Ondej 3, Slavíček Martin 3, Škoda Adam 3, Antalík Martin 2, vlastní 3

Turnaje:
O pohár Starosty (Velká Bíteš) 3. místo
Ondrášovka Cup (Ivančice) 4. místo
Bystřice 5. místo
Třebíč 6. místo
Dolní Cerekev 5. místo

BZL (Bítešská zimní liga) - hala Osová Bítýška
ročník 2007 1. místo
ročník 2008 2. místo

Turnaj PBS (Velká Bíteš)
Tým „A“ 7. místo
Tým „B“ 8. místo

Turnaj FKS Vysočina (Velké Meziříčí) 9. místo

Na otázky odpovídal jeden z trenérů Jan Šafránek:

1. Jak hodnotíte uplynulou sezonu (výsledkově i herně)? 
"Začátek sezóny i přes zapojení mladších hráčů (2008) do týmu 2007 byl herně i výsledkově  velice povedený s ohledem na soupeře srovnatelné s naší kvalitou. V průběhu sezóny a hlavně po domácím turnaji starších přípravek, kdy mužstva pozvaná na tento turnaj byla nad síly našich hráčů a herně ani výsledkově to naši kluci nezvládli, jsme jako trenéři nedokázali pozitivně reagovat na psychiku kluků a po několika prohrách s opravdu lepšími mužstvy v soutěži se po prohrách v turnaji jen těžko hledala motivace pro kluky, trenéry a možná i rodiče. Konec sezóny byl ale návratem k dobrým výkonům a velkou výzvou do další sezóny. Zlepšení u jednotlivců a i týmu nám nakonec přineslo snad všem radost a velkou výzvu a ponaučení do další práce."

2. Jaký (-é) zápas (-y) považujete za nejpovedenější? 
"Za nejlepší zápas sezóny považujeme každý, který kluci odpracovali a domů odcházeli spokojení bez ohledu na výsledek."

3.  Který soupeř na vás udělal největší dojem a proč? 
"Kvalita soupeřů byla různá a každý soupeř byl pro nás testem jak na tom jsme. Herně byl velice dobrý tým Bystřice, proti kterému byl náš výkon velice dobrý i přesto, že výsledek tomu neodpovídal."

4.  Které hráče považujete za kostru vašeho týmu? 
"Hráče kteří poctivě trénovali a mají maximální počet tréninků považujeme za kostru týmu a není důležité jak právě hrají a co umí ,ale jestli se chtějí učit fotbal a mají zájem se zlepšovat."

5.  Jak bude vypadat příprava na příští sezónu a jaký do ní máte hlavní cíl? 
"V příští  sezóně dojde ke spojení ročníků 2006 a 2007 a dle našeho názoru se může poskládat velice šikovný tým, který se v rámci možností může posílit i hráči ročníku 2008, kteří udělali největší pokrok a budou ochotni hrát o stupínek výš. Příprava začne už v srpnu a bude zaměřena na kondici a pokračovat bude herními i dovednostními tréninky. Počet tréninků musí být minimálně tři v týdnu za účasti všech kluků a proto budeme i při komunikaci s rodiči trvat na docházce. Počet utkání a hráčů do zápasů v mladších žácích je menší a pravděpodobně nebude prostor pro všechny hráče v nominacích. I přesto se budeme snažit hráče točit, aby si dle své výkonnosti, kvalit a přístupu k tréninkům měli možnost zahrát. Důležitou věcí bude i komunikace s rodiči, kde chybí zpětná vazba a ta je velice důležitá k pochopení, jak se kluci cítí a co si myslí. I na tom musíme společně zapracovat. Názory rodičů  na naší práci jsou důležité, abychom se mohli posunovat dál a řěšit společně malé i velké problémy a radosti našich svěřenců. Cílem další společné práce je dobrý pocit hráčů, rodičů a trenérů . Heslo pro další sezónu je „Má to smysl!“ a tím bychom chtěli začít i skončit."