Info ze zápasů hraných v září 2018

PŘÍPRAVKY ODEHRÁLY SVÉ DALŠÍ ZÁPASY

Další miniturnaje mají za sebou naše přípravky. Info nám poskytli trenéři Jan Vrba a Martin Brzobohatý...

Mladší přípravka
turnaj v Jihlavě (22.9.2018)

Zřejmě po vzoru dědy Lebedy z večerníčku Pája a Jája, kterému evidentně ranní vstávaní nedělá dobře se nesl sobotní dvojduel s Jihlavou a Havlíčkovým Brodem. První zápas opravdu někteří hráči trochu prospali, nehráli úplně se zájmem jako v kolech minulých a mnohdy byli myšlenkou ještě v posteli. J Nutno podotknout, že ani fotbalová štěstěna nabyla našim hráčům nakloněna. Poločasové vedení Jihlavy 3:1 špatné ale rozhodně nebylo. Ve druhé půli nám trochu došly síly a výsledkový rozdíl se navýšil. O branky FCVB se postaral dobře bojující Dominik Kovářik a Jan Rašovský. Skvělým výkonem se blýsknul také brankář Vojtěch Svoboda, jenž hasil spoustu šancí domácích.

V druhém utkání proti Brodu se čekal vyrovnanější souboj, ale branka ve dvacáté vteřině a v poslední minutě prvního dějství předznamenala jisté zápasové komplikace. Po pár minutách Dominik Kovářik snížil a naši malí bojovníci začali vystrkovat svoje růžky. Hráči se tlačili před branku soupeře, ale ta byla snad zakletá. Jednou netrefená úplně prázdná svatyně a dvakrát trefená tyč v jednom okamžiku prostě mluví za vše. Nedáš, dostaneš, Brod udeřil a utkání nakonec ovládl výsledkem 7:1. S výkonem v tomto utkání jsem ale spokojen. Opět nás podržel Vojta Svoboda a hráči od kterých se čekalo víc i proti Jihlavě odvedli svůj standard.

Nejmladší hráči jezdí na utkání v podzimní části pro zkušenosti a to se daří znamenitě. Bojují, hrají a pokud vstřelí branku, je to pěkná mela. :-) Na hřišti propukne opravdová a nefalšovaná radost. Fotbal je baví a pokud vydrží, budou z nich dobří fotbalisté.

Sestava: Svoboda, Vrba, Hlavínek, Drlíček, Slavíček, Kosour, Kovářik, Rašovský, Ošmera, Plechatý, Pelán, Prokeš, Holík, Voda, Ondráček

Starší přípravka
turnaj 16.9.2018 - Velká Bíteš

FCVB - Bystřice n. Pernštejnem  11:3 (3:3)
Sestava 2008: Brzobohatý, Balej,Chytka, Drlíček, Havelka, Sláma, Kroulík, Cross
Branky: Havelka 4x, Chytka 3x, Balej, Kroulík, Sláma, vlastní
Začátek zápasu byl z naší strany nervozní, vázla rozehrávka a soupeř hrozil z brejků. Brzy jeden z nich využil a náš tým hned od úvodu prohrával. Přestože jsme brzy vyrovnali, naše hra se nezlepšila a na naši bránu se valil jeden útok soupeře za druhým. Dva z těchto útoků skončily brankou a my tedy v polovině prvního poločasu prohrávali. Ve zbytku 1. poločasu začal náš tým více bojovat a soupeře dlouho držel ve vedení výborný brankář. Přesto se nám povedlo nejprve snížit a poté těsně před koncem 1. poločasu i vyrovnat. V druhém poločase jsme ještě přidali a jasně na hřišti kralovali. K bojovnosti se přidala také kombinace a počet branek v soupeřově síti narůstal až do konce zápasu. Musím kluky pochválit, že přestože měli vysoké vedení, konec zápasu nevypustili.

FCVB - Nedvědice 2:11 (2:3)
Sestava 2009: Božek, Střecha, Kaláb, Hotárek Hanzelka, Nováček, Stejskal, Janoušek
Branky: Hotárek, Střecha
V prvním poločase byla hra poměrně vyrovnaná. Soupeř byl techničtější, což naši kluci nahradili bojovností. Výsledek se přeléval z jedné strany na druhou a nakonec poločas skončil těsným vedením soupeře 2:3. Do druhého poločasu jsme však nastoupili jako vyměnění, naprosto se vytratila bojovnost a soupeř na hřišti dominoval. Náš nedůraz potom umožňoval soupeři navyšovat vedení. Přestože už nedohrával v plném tempu stále byl schopen střílet branky do naší sítě. Je škoda že naši hráči nebojovali v obou poločasech stejně výsledek mohl být jiný.
 

turnaj 22.9.2018 - Jihlava

Sestava 2008: Rous, Brzobohatý, Drlíček, Chytka, Havelka, Sláma, Hotárek, Střecha

FCVB - FKM Jihlava 6:7 (2:2)
Branky: Chytka 2x, Sláma 2x, Havelka, Hotárek
Po rozpačitém úvodu, který byl plný nepřesností z obou stran, jsme převzali iniciativu a postupně si vybudovali po pěkných individuálních akcích dvoubrankové vedení. Poté jsme se snažili příliš tlačit dopředu, což začal soupeř trestat z rychlých brejků a do poločasu stihnul vyrovnat. V druhém poločase se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, přičemž náš výkon srážely především individuální chyby hráčů, po kterých soupeř dával jednoduché branky. Naopak branky našeho týmu byly vydřené, chyběla lehkost, kombinace i přechod 1:1. V závěru zápasu jsme měli několik velkých šancí, ve kterých naši hráči neuspěli zejména vinou zbrklého zakončení. Soupeř byl však nakonec šťastnější a udržel těsnou výhru.

FCVB - Havl. Brod 4:5 (2:1)
Proti silnému soupeři jsme odehráli dobrý zápas. První poločas byl naprosto vyrovnaný, soupeř byl techničtější, my zase bojovnější. Naši hráči si dávali pozor na šikovné útočníky soupeře. Výborný byl potom v prvním poločase náš přechod do útoku, kdy jsme dokázali často přečíslit soupeře. Postupně jsme se dokázali dostat do dvoubrankového vedení. Soupeř na konci 1. poločasu snížil, ale k ničemu dalšímu jsme ho nepustili. V 2. poločase soupeř přidal a nám naopak začaly síly docházet. Přesto jsme dokázali bojovat a drželi dobrý výsledek až takřka do konce. Bohužel soupeř se dostal poprvé do vedení až několik minut před koncem a toto vedení udržel. Přesto jsme měli šance na vyrovnání, ale tyto bohužel nevyužili.

Sestava 2009: Božek, Cross, Hanzelka, Kaláb, Stejskal, Holík, Nováček, Janoušek

FCVB - FKM Jihlava 7:3 (2:2)
Branky: Janoušek 3x, Stejskal, Hanzelka, Kaláb, Nováček 
Zatím nejlepší zápas kluků ročníku 2009 v tomto ročníku soutěže. Kluci od začátku bojovali naplno a nedali soupeři žádný prostor. V prvním poločase se hra odehrávala spíše ve středu pole a šancí bylo poměrně málo. Přesto padly na obou stranách dvě branky. V 2. poločase jsme ještě přidali a začali soupeře přehrávat. Výsledkem potom bylo vedení našeho týmu, které jsme přes soupeřovu snahu dokázali navyšovat. Kluci bojovali až do konce, zabránili soupeři zdramatizovat zápas a zaslouženě zvítězili.

FCVB - Havl. Brod 0:22 (0:11)  
Větší rozdíl mezi jednotlivými zápasy ani nemohl být. Od začátku to bylo bez bojovnosti a chuti do fotbalu. Soupeř nás naprosto přehrával a naši hráči vůbec nevěděli co si mají počít. Vzhledem k předvedené hře mohl být výsledek ještě horší.

turnaj - 29.9.2018 - Nové Město na Moravě

2008 - sestava: Brzobohatý, Balej, Drlíček, Havelka, Kroulík, Kolomazníček, Sláma

FCVB - Vrchovina 2:14 (0:7)
Branky: Havelka, Sláma

Začátek zápasu nás zastihl naprosto nekoncentrované a hned v první minutě jsme prohrávali. Poté se kluci vzchopili a snažili se aktivní hrou o vyrovnání. Soupeř byl sice fotbalovější, ale my to nahrazovali bojovností. S bojovným výkonem přišly také šance, které jsme bohužel nevyužili a poté začal soupeř trestat. Po třetí brance naši hráči svoje úsilí vzdali a do konce první půle působili odevzdaným dojmem, čemuž odpovídalo i poločasové skóre 0:7. Na začátku druhé půle jsme opět začali bojovat a dokázali snížit na 2:7. Další šance jsme bohužel neproměnili a dvě rychlé branky soupeře po hrubých individuálních chybách nás opět srazily do útlumu. V nedůrazném ustrašeném výkonu jsme potom pokračovali až do konce zápasu.

FCVB - Pelhřimov 6:14 (1:9)
Branky: Havelka 3x, Balej 2x, Kroulík

Do druhého zápasu vstoupili naši hráči mnohem lépe. Hra byla vyrovnaná a my šli poměrně rychle do vedení. Vedení jsme drželi přibližně do poloviny prvního poločasu, kdy se po dvou rychlých brankách soupeře naše hra úplně rozpadla. Soupeř nás fotbalově nepřehrával, ale náš nedůraz a nedostatek pohybu způsoboval katastrofální obraz naší hry. To že poločasový rozdíl ve skóre nebyl dvouciferný můžeme vděčit pouze mnoha výborným zákrokům našeho brankáře. V poločase jsme si řekli že je potřeba začít jako by to bylo 0:0 a bojovat. A ono to šlo. Druhý poločas byl vyrovnaný a chvílemi jsme soupeře docela přehrávali. Kluci začali dávat také branky, přičemž na každou potřebovali několik vyložených šancí.Naopak soupeř si vytvářel šance z rychlých brejků, které dokázal proměňovat a bez problémů si udržel svůj lehce vybudovaný náskok až do konce.

Pozn.: Kluci hráli s jedním hráčem na střídání. Navíc Marek Balej byl limitován zraněním z hokeje (přesto se zápasů účastnil, a za to si zaslouží velkou pochvalu)

2009 - sestava: Střecha, Janoušek, Cross, Hanzelka, Hotárek, Kaláb

FCVB - Vrchovina 6:6 (3:5)
Branky: Cross 3x, Hotárek 2x, Hanzelka

Začátek zápasu nám úplně nevyšel, kluci hráli zakřiknutě a nechali soupeře kombinovat. Soupeř naší váhavé hry využíval a postupně si vybudoval tříbrankové vedení. Naše hra se v druhé půli prvního poločasu velmi zlepšila což vedlo až k vyrovnání na 3:3. Jen škoda dvou hrubých chyb před přestávkou, které dokázal soupeř využít a vzít si zpět vedení. Hned na začátku druhého poločasu se nám povedlo rychle vyrovnat. Vyrovnání bylo výsledkem dobré hry našeho týmu, který ve druhém poločase soupeře přehrával. V polovině druhého poločasu se nám povedlo dostat se do vedení, které jsme mohli navýšit z řady šancí. Bohužel se nám to nepovedlo a soupeř nás v závěru potrestal vyrovnávací brankou. Kluky je potřeba pochválit za bojovný výkon.

FCVB - Pelhřimov 5:14 (2:10)
Branky: Cross 2x, Hanzelka 2x, Hotárek

Bojovnost z prvního utkání se bohužel do druhého zápasu vůbec nedostala. Soupeř nás přehrával, všude ho bylo plno a my nevěděli kam skočit. Soupeř pohodlně zvyšoval vedení a přes další spoustu neproměněných šancí bylo poločasové skóre hrozivé (2:10). Po bouři na střídačce bylo naše mužstvo v druhém poločase jako vyměněné. Kluci bojovali, začali soupeře přehrávat, ale na každý gól v síti soupeře se strašně nadřeli. Přestože jsme tedy ve druhém poločase velmi zlepšili hru, nedokázali jsme snižovat vedení soupeře, který využíval rychlých brejků k udržování rozdílu ve skóre. Škoda že dobrý výkon kluci podali pouze ve druhém poločase, zápas by jinak mohl být mnohem vyrovnanější.

Pozn.: Kluci odehráli zápasy bez střídání a dokázali vydržet se silami až do konce. klobouk dolů